מרק קולברג

/ 01

מרק קולברג

מרק הוא יועץ ביטחון בכיר בעל ניסיון רב ומוניטין ברמה בינלאומית עם יותר משלושים שנות ניסיון בשטח. מיומנויות המנהיגות שלו בקו הקדמי כתוצאה מהתמדה פעילה בתכנון מערכות ביטחון, העניקו למרק את הכישורים ליישם וליזום בשקדנות ובאופן מעשי מודעות לשיטות, למדיניות, לאסטרטגיה ולטקטיקה, בנושא הבטיחות והביטחון, כל זאת על בסיס ידע מעמיק וניסיון בנושא שנצבר בעבודה קשה .

התובנה הפרואקטיבית של מרק, שבאה לביטוי בשיטות תפעול בכל הנוגע להגנה על יעדים רכים, הוכחה זה מכבר כמצילת חיים וכמגנה על רכוש. מרק מעבד ומשלב את האיזון הנכון בין אנשים לבין נהלים וטכנולוגיה. 

לאחר השלמת שירות החובה הצבאי שלו בצבא דרום אפריקה, עלה מרק לישראל והתגייס לצה”ל. עם שחרורו הוא התגייס למשטרת ישראל, שבה  שירת במספר יחידות בילוש ומודיעין בהן הוטל עליו בין היתר, להקים את משטרת התיירות בעיר נתניה. כתוצאה ישירה מגל מעשי הטרור שפקד את ישראל בין השנים 1999-2005 ולאחר מתקפת הטרור שבוצעה במלון פארק, שבה נרצחו 33 אזרחים ישראליים,  יישם מרק תוכנית ייחודית שכונתה “קונספט האזור הבטוח” ברבעי התיירות והעסקים בעיר נתניה, אחת הערים הגדולות במדינה. קונספט מצליח זה (המוכר כיום  ברמה כלל-עולמית בשם Safe City) מיושם בהצלחה ברחבי העולם בפורמטים שונים.

מרק מונה לייצג את יחידת הדוברות של משטרת ישראל במהלך תהליך ההתנתקות, ובמסגרת זו עמד בקשר עם מאות עיתונאים מכל העולם. בנוסף, מאז שנת 2002 רואיין מרק לעתים קרובות כמומחה בתחום הביטחון במספר פרסומים כלל-עולמיים נחשבים. הוא הופיע ברשתות טלוויזיה והתראיין ברשתות רדיו בינלאומיות מובילות. כמו כן, הוא העניק ייעוץ לרשת Spike TV האמריקאית בסדרת סרטים דוקומנטרית שהופקה בהוליווד בשנת 2010, ואשר התמקדה בצעדים למניעת פעילות טרור באזורי מטרות רכות.

בנוסף, סייע מרק ליצור תכניות פיתוח להדרכה ליחידה לעניינים בינלאומיים של משטרת ישראל, וייעץ במסגרת זו למשטרות  אמריקאיות ואחרות, לרבות ל-FBI, למשרד להגנת המולדת, למנהלת לביטחון התעבורה האמריקאית (TSA), למשטרת העיר ניו יורק (NYPD), לסקוטלנד יארד ולרבים אחרים.  

מרק מופיע לעתים קרובות כמרצה בכיר בכנסים חשובים בנושא לוחמה בטרור. הוא העניק  ייעוץ והדרכה בנושא ארכיטקטורת ביטחון פיזית משולבת סייבר, משלבי התכנון, המדיניות והמושגים ועד להיבטים הטכנולוגיים המתקדמים. ארכיטקטורת הביטחון, לצד התכנון, המדיניות ונהלי העבודה יושמו לפני אליפות העולם בכדורגל בדרום אפריקה בשנת 2010, באליפות הכדורגל  2012 EURO בפולין, ובמספר אירועי מפתח נוספים, והוכיחו עצמם כמבצעי ביטחון מוצלחים, המהווים עדות להצלחת  יישומו בשטח של קונספט האזור הבטוח של מרק. 

בשנת 2012 , בעיר וושינגטון, ארה”ב, זכה מרק למדליה מיוחדת מידיו של חבר הקונגרס האמריקאי (סגן אלוף במיל.) אלן ווסט, כאות הוקרה לתרומתו ולמסירותו למניעת טרור ולסיכולו.